Про бетон

Бетон (від фр. béton) - будівельний матеріал, що отримується в результаті твердіння раціонально підібраної і ущільненої суміші в'яжучого речовини (цемент або ін), заповнювачів, води. У ряді випадків може містити спеціальні добавки.

По виду в'язкої речовини, бетон підрозділяють на цементний, силікатна, гіпсовий, шлаколужному, асфальтобетон, пластобетон (полімербетон) та інше.

За призначенням бетони розрізняють на: звичайні - для промислових і цивільних будинків, спеціальні - гідротехнічні, дорожні, теплоізоляційні, декоративні, а також бетони спеціального призначення (хімічностійкі, жаростійкі, звукопоглинальні, для захисту від ядерних випромінювань і ін.) По об'ємній масі бетони підрозділяють на: особливо важкий (щільність понад 2500 кг / м ³) - баритовий, магнетитовий, лімонітовий; важкий (щільність від 1800 до 2500 кг / м ³) - гравійний, щебеневий (базальтовий, вапняковий, гранітний); легкий (щільність від 500 до 1800 кг / м ³) - керамзитобетон, пінобетон, газобетон, арболіт, вермикулітовий, перлітовий; особливо легкий (щільність менше 500 кг / м ³)

Основний показник, яким характеризується бетон - міцність на стиск, за якою встановлюється клас бетону. Він позначається латинською літерою «B» і цифрами кгс / кв.см. Наприклад, позначення В25 означає, що бетон даного класу в середньому здатний витримати тиск 250 кгс / кв.см. Але для розрахунку показника міцності необхідно враховувати коефіцієнт, приклад: В25 при нормативному коефіцієнт варіації v = 13,5% здатний витримувати 327,4 кгс / кв.см., І відповідає марці бетону М350.

Інші важливі показники: міцність на вигин, морозостійкість (позначається латинською букою «F» і цифрами 50-500, означають кількість циклів замерзання-відтавання, які здатний витримати бетон).

Водонепроникність (позначається латинською літерою «W» і цифрами від 2 до 12, що позначають тиск води, яку повинен витримати зразок даної марки).

Для випробувань бетону на морозостійкість і водонепроникність використовуються випробувальні кліматичні камери.