Оздоблювальні роботи

Шпаклівки призначені для закладення тріщин, вирівнювання поверхні будівельної конструкції, додання їй однорідності з подальшою обробкою фарбами, покриттям захисними речовинами або обклеюванням плівковими матеріалами.

Вони відрізняються від будівельних розчинів більшою дисперсністю - розміром частинок, діаметр яких менше 200 мк. У робочому стані це в'язкопластичного маси, які з в'яжучого наповнювача, а також спеціальних добавок, таких як регулятори схоплювання і твердіння, пластифікатори, гідрофобізатори, пігменти.

Прорив у створенні нових видів шпаклівок відбувся з початком застосування целюлози, синтетичних смол. Вперше целюлозний клей (на основі макулатури) застосований у Німеччині в 1928 р. В даний час у світі випускається близько 70 млн тонн целюлози, яка в основному переробляється в синтетичні смоли. Висока вологостійкість, біостойкосгь, нетоксичність, уповільнені терміни схоплювання (для зручності роботи) - всі ці властивості шпаклівки обумовлені наявністю олігомерів - поліефірів целюлози.

Основний компонент таких шпаклівок - карбоксиметилцелюлоза (КМЦ) - порошкоподібний або волокнистий продукт білого кольору, добре розчиняється у воді, утворює м'який колоїдний розчин, що уповільнює схоплювання гіпсу, підвищує водостійкість клеїв, мастик, шпаклівки.

Шпаклівки підрозділяються по вигляду в'яжучого на: повітряні (наприклад, на основі будівельного гіпсу), гідравлічні (на основі портландцементу), комбіновані (органомінеральні композити)

За ступенем дисперсності: грубодисперсні (розмір часток до 200 км і більше), Середньодисперсні - до 80 мк, тонкодисперсні - до 20 мк

За фазовому стану шпаклівки поділяються на: «сухі» суміші, що доставляються на об'єкт в тарі у вигляді мішків і пакетів, які за тим зачиняються водою і перемішуються на місці проведення робіт; готові до використання (в'язкопластичного консистенції) в тюбиках, банках, відерцях

За призначенням і області застосування: для обробки стін, стель, підлог; для оздоблення інтер'єрів або екстер'єрів будівель; для обробки бетонних, цегляних, дерев'яних, металевих підстав

Технологічні властивості шпатлевочних сумішей: Склад (співвідношення складових за масою згідно ноу-хау фірми-виробника). Дисперсність або тонкість помелу складових (виробляється просівши проти суміші через набір сит 918 отв / см ² - з діаметром отворів 0,2 мм, 4900 отв / см ² - менше 0,08 мм, 10000 отв / см ² - менше 0,02 мм). В'язкість - робоча консистенція суміші (характеризується осіданням стандартного конуса в см). Життєстійкість - час з моменту замішування до початку схоплювання загусання суміші. Ставлення до високих температур. Витрата шпаклівки на 1 м ² поверхні.

Експлуатаційні властивості шпатлевочних покриттів визначаються наступними показниками: Сила зчеплення (адгезія) шпатлевочного покриття з оброблюваною поверхнею (Н / мм ²). Сила внутрішнього зчеплення частинок шпатлевочного покриття (Н / мм ²), або когезія. Усадкові деформації при затвердінні - тріщиностійкість (визначаються за допомогою спеціальних маяків). Водопоглинання, водостійкість. Атмосферостійкість (для зовнішньої обробки). Лучно-кислотний показник - рН. Граничні температури застосування матеріалу.